PLATİN BİLİŞİM GENEL MÜDÜRLÜK-Ofis Dekorasyonu  /İstanbul

TarihAralık-2020
KonumNida Kule Kosyatağı-İstanbul
Müşteri Platin Bilişim
MüteahhitHMT İnşaat
Süre 1ay
KategoriOfis

Kozyatağı Nida Kule Plazada yer Alan Platin Bilişim Ofisi yeni yapılmış bir ofisti. Firma yetkililerinin bizlerden isteği; Bu yeni yapılmış ofiste mimari dokunuşlar ile kurumsal bir kimlik kazandırılmasıydı.

Ofis 13 ve 14 .katlarda olmak üzere 13. kat açık ofis ve yönetim alanı, 14.kat ise Toplantı ve karşılma alanı olarak işlevlendirilmişti. Bu doğrultuda daha çok dışarıdan gelen partner ve müşterilerin karşılanacağı alan olan 14. katta değişikliklere gidildi.

Bu doğrultuda Resepsiyon banko arkasındaki duvar alanında  logonun konumlanacağı sanatsal bir pano tasarlandı. Bu pano ile ilişkili olacak şekilde Bankonun giydirilmesi de gerçekleştirildi. Bekleme alanında uzun bir duvar olup boş bırakılmıştı. Bu duvara firmanın  tarihçesi ve branşında aldığı ödüllerin sergileneceği bir alan  olarak tasarlayıp uyguladık. Bu alanda yapılan tasarım aynı duvarın izdüşümü olarak 14, Kattaki büyük toplantı odasının duvarına da taşındı.

Bekleme alanın uç köşesinde bir okuma alanı ve duvarına da bir broşürlük tasarlandı.

14,Katta yer alan ve içeresinde magic screen bir doğramanın olduğu küçük toplantı odası bulunmaktaydı. Bu alan Firmanın müşterilerini ağırlayıp, verdikleri hizmet iile ilgili sunum yaptıkları bir alan olup. Yeri geldiğinde Fotoğraf çekilip röportaj yaptıkları bir alan olarak kullanılmak isteniyordu. Bu doğrultuda MagicScrn ekranı vurgulayacak firma kurumsal renginden bir panel oluşturduk ve buranın fotoğraf çekilirken hangi departman ile ilgili olduğunu gösteren bir logo alanı tasarladık.

13. Katta ise, genelde firmanın ofis cam bölmelerinde kullanılmak üzere  renkli dekoratif-geometrik formlarda cam folyo tasarımı ve uygulamasını gerçekleştirdik.