Divan Bebek Brasserie

TarihHaziran 2010
KonumBebek, İstanbul
MüşteriDivan
MüteahhitBerko İnşaat
Şantiye ŞefiErdem Hıraoğlu
KategoriTicari

Divan Bebek Brasserie; boğaz manzarasına sahip deniz üzerinde diyebileceğimiz konumda bir restaurantır. 2009 yılının sonuna doğru eskiyen iç mimarisi tamamen değiştirilerek Ahşap ağırlıklı bir iç mimari uygulanmıştır. Bunun için giriş katından aşağıya müşteriler için yeni bir merdiven boşluğu açılarak çelik konstrüksiyondan mermer kaplamalı bir merdiven yapıldı.

Deniz seviyesinde yer alan kat ta dahil tüm tavan,duvar ve zemin kaplamaları söküldü ve zemin şapı kırıldı. bu noktadan sonra yapının deniz seviyesinde yer almasından dolayı sahip olduğu zafiyeti gidermek amacıyla hem sürme yalıtım ile hemde membran su izolasyonu ile yalıtım sağlandı. Sonrasında yeni tasarıma göre ahşap mobilya sedir imalatları, ahşap bar bankosu, mutfak alanı seramik işleri, şarap kavı ve teknelerin yanaştığı iskele kısmı komple yenilendi.

2010 haziran ayında deniz cephesinde mevcut çatının kaldırılarak açılır kapanır cam çatı yapılması istendi ve Bu sistem 5 gün gibi çok kısa bir uygulama süresi içerisinde gerçekleştirilerek açılış babalar gününde yapıldı.